| Year | 2025 |
|---|---|
| Make | Cruiser RV |
| Brand | Cruiser RV |
| Type | Travel Trailer |
| VIN | 5RXDB2925S1543088 |
| Stock ID | T1035 |
| Condition | New In Stock |
| Exterior | GREY |
| Interior | GREY |
| UVW | 6,214 lbs |
| Dry Hitch | 796 lbs |
| CCC | 1,550 lbs |
| Length (ft,in) | 28'' 9" |
| Width (ft,in) | 8'' |
| Height (ft,in) | 11'' 3" |
| Tanks (gal) | F:46.00 G:30.00 B:30.00 |
| Awnings (ft) | 1:17 2:0.00 3:0.00 |
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
This is a NEW 2025 Cruiser RV Shadow Cruiser 240RPD Travel Trailer on the lot at Luxury RV's of Arizona.
If interested please call us at 888-404-3999, scan the QR code below or visit:www.luxuryrvsofarizona.com/display?id=96202
The information, product description, options and specifications are believed to be correct at the time of posting. However information provided is NOT warrantied nor guaranteed unless noted under separate agreement, as to usability or applicability for a purchaser's needs, or to the accuracy of any listed components or features, information, specifications, capacities or measurements.