| Year | 2025 |
|---|---|
| Make | XLR |
| Brand | XLR |
| Manu | Forest River |
| Type | Toy Hauler Travel Trailer |
| VIN | 4X4TXLJ2XSF170970 |
| Stock ID | T10001 |
| Condition | New Sold |
| Exterior | WHITE |
| Interior | GREY |
| UVW | 10,669 lbs |
| Dry Hitch | 2,135 lbs |
| CCC | 3,466 lbs |
| Length (ft,in) | 38'' 4" |
| Width (ft,in) | 8'' |
| Height (ft,in) | 12'' 6" |
| Tanks (gal) | F:100.00 G:60.00 B:60.00 |
| Awnings (ft) | 1:21 2:0.00 3:0.00 |
| Sleeps | 8 |
| Slides | 2 |
| Toy Hauler | YES |
| Garage Length | 14'' |
| Fuel Station | 30.00 gal |
This is a NEW 2025 XLR Hyperlite Toy Hauler 3314H Toy Hauler Travel Trailer on the lot at Luxury RV's of Arizona.
If interested please call us at 888-404-3999, scan the QR code below or visit:www.luxuryrvsofarizona.com/display?id=93470
The information, product description, options and specifications are believed to be correct at the time of posting. However information provided is NOT warrantied nor guaranteed unless noted under separate agreement, as to usability or applicability for a purchaser's needs, or to the accuracy of any listed components or features, information, specifications, capacities or measurements.