| Year | 2025 |
|---|---|
| Make | Thor Motor Coach |
| Brand | Thor Motor Coach |
| Type | Class C |
| Stock ID | M206 |
| Condition | New Sold |
| Exterior | BLACKBIRD |
| Interior | CAFE MOCHA |
| GVWR | 11,030 lbs |
| GCWR | 15,250 lbs |
| Length (ft,in) | 25'' 8" |
| Width (ft,in) | 7'' |
| Height (ft,in) | 11'' 2" |
| Tanks (gal) | F:30.00 G:38.00 B:38.00 |
| Awnings (ft) | 1:18 2:0.00 3:0.00 |
| Odometer | 1907 miles |
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Fuel | Diesel |
| Fuel Cap | 24.00 gal |
| Engine | MB 2.0L I-4 |
| Can Tow | 5,000 lbs |
This is a NEW 2025 Thor Tiburon Mercedes-Benz Sprinter 24RW Class C on the lot at Luxury RV's of Arizona.
If interested please call us at 888-404-3999, scan the QR code below or visit:www.luxuryrvsofarizona.com/display?id=93096
The information, product description, options and specifications are believed to be correct at the time of posting. However information provided is NOT warrantied nor guaranteed unless noted under separate agreement, as to usability or applicability for a purchaser's needs, or to the accuracy of any listed components or features, information, specifications, capacities or measurements.