| Year | 2025 |
|---|---|
| Make | Venture RV |
| Brand | Venture RV |
| Subsidiary Of | KZ |
| Type | Travel Trailer |
| VIN | 4EZT13422S8076152 |
| Stock ID | T987 |
| Condition | New Sold |
| Exterior | WHITE |
| Interior | BLAKE |
| UVW | 8,800 lbs |
| Dry Hitch | 1,020 lbs |
| CCC | 1,940 lbs |
| GVWR | 10,740 lbs |
| Length (ft,in) | 37'' 8" |
| Width (ft,in) | 8'' |
| Height (ft,in) | 11'' 6" |
| Tanks (gal) | F:45.00 G:64.00 B:64.00 |
| Awnings (ft) | 1:20.00 2:0.00 3:0.00 |
| Bunks | Yes |
| Sleeps | 10 |
| Slides | 3 |
This is a NEW 2025 Venture RV SportTrek 333VIK Travel Trailer on the lot at Luxury RV's of Arizona.
If interested please call us at 888-404-3999, scan the QR code below or visit:www.luxuryrvsofarizona.com/display?id=91642
The information, product description, options and specifications are believed to be correct at the time of posting. However information provided is NOT warrantied nor guaranteed unless noted under separate agreement, as to usability or applicability for a purchaser's needs, or to the accuracy of any listed components or features, information, specifications, capacities or measurements.