| Year | 2024 |
|---|---|
| Make | Thor Motor Coach |
| Brand | Thor Motor Coach |
| Type | Class B Plus |
| VIN | IFDRU8PG4PKB85077 |
| Stock ID | M199 |
| Condition | New Sold |
| Exterior | GREY |
| Interior | BEIGE |
| GVWR | 11,000 lbs |
| GCWR | 15,000 lbs |
| Length (ft,in) | 25'' 10" |
| Width (ft,in) | 7'' |
| Height (ft,in) | 11'' |
| Tanks (gal) | F:31.00 G:25.00 B:18.00 |
| Awnings (ft) | 1:15 2:0.00 3:0.00 |
| Odometer | 1903 miles |
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Fuel | Gas |
| Fuel Cap | 25.00 gal |
| Engine | 3.5L V6 Ecoboost Turbo |
| Can Tow | 5,000 lbs |
This is a NEW 2024 Thor Motor Coach Gemini Ford Transit AWD 24KB Class B Plus on the lot at Luxury RV's of Arizona.
If interested please call us at 888-404-3999, scan the QR code below or visit:www.luxuryrvsofarizona.com/display?id=86572
The information, product description, options and specifications are believed to be correct at the time of posting. However information provided is NOT warrantied nor guaranteed unless noted under separate agreement, as to usability or applicability for a purchaser's needs, or to the accuracy of any listed components or features, information, specifications, capacities or measurements.