| Year | 2026 |
|---|---|
| Make | Venture RV |
| Brand | Venture RV |
| Subsidiary Of | KZ |
| Type | Fifth Wheel |
| VIN | 4EZF1402XT8088463 |
| Stock ID | T1063 |
| Condition | New Sold |
| Exterior | WHITE |
| Interior | GREY |
| UVW | 12,610 lbs |
| Dry Hitch | 2,560 lbs |
| CCC | 2,385 lbs |
| GVWR | 14,995 lbs |
| Length (ft,in) | 39'' 10" |
| Width (ft,in) | 8'' |
| Height (ft,in) | 13'' 4" |
| Tanks (gal) | F:76.00 G:50.00 B:100.00 |
| Awnings (ft) | 1:21 2:18.00 3:0.00 |
| Bunks | Yes |
| Sleeps | 8 |
| Slides | 4 |
This is a NEW 2026 Venture RV SportTrek 5 Touring Edition 354VBH Fifth Wheel on the lot at Luxury RV's of Arizona.
If interested please call us at 888-404-3999, scan the QR code below or visit:www.luxuryrvsofarizona.com/display?id=103471
The information, product description, options and specifications are believed to be correct at the time of posting. However information provided is NOT warrantied nor guaranteed unless noted under separate agreement, as to usability or applicability for a purchaser's needs, or to the accuracy of any listed components or features, information, specifications, capacities or measurements.