| Year | 2018 |
|---|---|
| Make | Thor Motor Coach |
| Brand | Thor Motor Coach |
| Type | Class A |
| VIN | 1F66F5DY1HOA17393 |
| Stock ID | U1227 |
| Condition | Used Sold |
| Exterior | BEIGE |
| Interior | BEIGE |
| GVWR | 22,000 lbs |
| GCWR | 26,000 lbs |
| Length (ft,in) | 35'' 7" |
| Width (ft,in) | 8'' |
| Height (ft,in) | 12'' 2" |
| Tanks (gal) | F:50.00 G:40.00 B:40.00 |
| Awnings (ft) | 1:21 2:0.00 3:0.00 |
| Odometer | 14675 miles |
| Bunks | Yes |
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Fuel | Gas |
| Fuel Cap | 80.00 gal |
| Engine | Triton 6.8L V10 |
| Can Tow | 8,000 lbs |
This is a USED 2018 Thor Windsport Ford F-53 34J Class A on the lot at Luxury RV's of Arizona.
If interested please call us at 888-404-3999, scan the QR code below or visit:www.luxuryrvsofarizona.com/display?id=100503
The information, product description, options and specifications are believed to be correct at the time of posting. However information provided is NOT warrantied nor guaranteed unless noted under separate agreement, as to usability or applicability for a purchaser's needs, or to the accuracy of any listed components or features, information, specifications, capacities or measurements.